ЇЖА, ЯКУ МИ ЗНАЄМО. Це халяль!

Париж (Франція) – серпень 1978 р.; Це був спекотний серпневий день, і ми стрибнули через входи на метро Place D’italie, прямуючи до Монмартра, щоб знайти арабську їжу. Тоді англійська не була загальновживаною мовою, незважаючи на те, що я визнаю, що тоді вона була обов’язковим предметом у французьких школах; тому пересування в Парижі, усвідомлюючи вкрай незначну французьку тоді, на той момент, було дуже ненадійним. Найпоширенішою реакцією на наші запитання було «No English». Монмартр – це місце, де ви можете знайти парижан, жителів Близького Сходу, і те, що ми шукали, їжу, організовану мусульманами. Європа 70-х років не була місцем, де можна було б без особливих зусиль відстежити мусульманську або халяльну їжу. Нині все безперечно змінилося.

Наразі мусульман у всьому світі налічується приблизно 1,8 мільярда, і передбачається, що до 2030 року їхня кількість зросте вдвічі швидше, охоплюючи 27% населення світу. Стимул світового ринку для обміну халяльними продовольчими та непродовольчими товарами становить близько 2,1 трильйона доларів США на рік, а ВВП на душу населення мусульман загалом розвивався із загальним річним темпом розвитку на 6,8%. Збільшення доходів, що відображаються на ринку халяль, спонукало до розвитку світових норм халяль. Халяльну їжу споживають не тільки мусульмани по всій планеті, але й близько 500 мільйонів немусульман.

ЖИТТЯ ЗА ІСЛАМОМ

Іслам — це стиль життя, який встановлює повні норми та правила, яких мусульмани повинні дотримуватися. Одним з них є ідея халяль і харам. Просто халяль означає те, що дозволено або дозволено. Найпомітніше значення халяль пов’язане з тим, що мусульманин може їсти. Харам — це діяльність, яка є табуйованою або забороненою законом. Мусульманам заборонено їсти свинину, як зазначено в сурі Бакара.

Pефрен 173 Священного Корану; «Він щойно заборонив вам мертве м’ясо, і кров, і свинячу тканину, і те, на чому заклинано будь-яке інше ім’я, окрім імені Аллаха…» Християнам також не дозволяється їсти свинину. У Левіт 11: 7-8 Біблії (RSV), “А свиня, оскільки вона розрізняє ногу і має роздвоєні лапи, але не кусає жуйку, неприємна для вас. Її тканини ви не будете їсти, і їхніх трупів ти не торкнешся, вони тобі неприємні». Повторення Закону 14:8 стверджує: «А свиня, оскільки вона розрізає ногу, але не кусає жуйку, є брудною для вас. Ви не будете їсти її тканини, і не торкатиметеся її останків».

КОРОТКА ІСТОРІЯ

Прага (Чехія) – січень 2017 р.; Коли ми прибули в празький аеропорт імені Вацлава Гавела, був морозний ранок із невеликим снігопадом. Ми поїхали на фургоні до міста й негайно вирушили на пошуки їжі. Перебуваючи в попередній соціалістичній країні, ми, по суті, знизили наші припущення щодо відстеження халяльної їжі. Викликаючи нас глибокий шок, було багато центральних східних кафе, кіосків і супермаркетів, які продають халяльну їжу та фіксацію.

Франція, яка високо цінує рішуче дотримання своєї кулінарної спадщини та норм, наразі створює халяльну французьку їжу для ближнього споживання та продукту. Мабуть, найбільша виставка халяльної праці та продуктів у Європі, SIAL, проводиться щороку в Парижі; це чудово! У літніх Олімпійських іграх 2020 року в Токіо візьмуть участь понад 50 мусульманських країн, незважаючи на величезну кількість мусульманських учасників з різних країн. Японія намагається виконувати вимоги халяльної дієти своїх гостей і конкурентів, а також надасть офіси для моління, як портативні мечеті.